Mieszkanie do remontu czy nowe?

Nietrudno domyślić się, że nowe mieszkanie jest komfortowym wyborem. Tego typu oferty to mieszkania oddawane w stanie deweloperskim, czyli do indywidualnego urządzenia. W ich przypadku standard nie wymaga generalnych remontów. Prace budowlane i wykończeniowe w mieszkaniu do remontu należy dokładnie ocenić pod kątem kosztów, by nie przerosły one ani naszych możliwości, ani tym bardziej kosztu zakupu nowego mieszkania.

 

Bierzemy pod uwagę dwie możliwości wyboru mieszkania

 

Możemy wziąć do wyboru obydwie możliwości. Niemniej jednak obie muszą być dokładnie przemyślane. Jeśli chodzi o Śląsk to jest to region, w którym działa wielu profesjonalnych deweloperów, a ceny za metr kwadratowy są relatywnie niskie w porównaniu z cenami w wielkich miastach Polski. Weźmy na przykład pod uwagę mieszkania w Gliwicach, które od jakiegoś czasu są bardzo często kupowane w regionie śląskim. Mamy tu styczność z bardzo atrakcyjną inwestycją, a dokładnie osiedlem Willa Miejsca LUX przy ulicy Górnej z mieszkaniami 2,3 i 4-pokojowymi. 3 budynki usytuowane w jednym kameralnym osiedlu oddalonym 5 minut jazdy samochodem od centrum to gwarancja ciszy, spokoju, ale co więcej możliwości codziennego obcowania natury.

 

Mieszkanie nowe czy na rynku wtórnym?

 

Przyglądając się ofertom mieszkań deweloperskich, gdzie budynki stawiane są przy użyciu innowacyjnych technologii widać, że mieszkania na rynku wtórnym nigdy im nie dorównają. Można je remontować. Niemniej jednak nigdy nie zagwarantujemy im takiej jakości, z jaką mamy do czynienia w przypadku nowych.

2 Comments

  1. Takie kameralne osiedla od zawsze robiły na mnie największe wrażenie.

  2. Trzeba porównać oferty. Inaczej się nie da.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*